Baraj LNHM: CSM Bacău câștigă turneul de la GhimbavRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
22 Mai 2022

Baraj LNHM: CSM Bacău câștigă turneul de la Ghimbav

Cu deciziile deja luate în primele două zile, partidele disputate astăzi în turneul de baraj pentru promovare/menținere în Liga Zimbrilor au avut caracter amical.

Desfășurat în acest final de săptămână în Sala Sporturilor din Ghimbav, turneul a fost câștigat de CSM Bacău, victorioasă în duelul învingătoarelor din primele două zile în care a întâlnit pe SCM Politehnica Timișoara. Băcăuanii au câștigat cu 31:29 după o repriză secundă mai bună și i-au trimis pe bănățeni pe locul 2 al ierarhiei.

În disputa pentru locul 3, CSM Oradea a învins CSM Sighișoara și rămâne cu speranța promovării în cazul în care una dintre echipele din lista Ligii Zimbrilor își anunță retragerea înaintea startului sezonului următor.