Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Tenis de câmp
powered by BenQ
BRD Bucharest Open: Românce în programul zilei de luni, doar la dubluSilvia Ilie / Mediafax Foto
10 Iul 2016

BRD Bucharest Open: Românce în programul zilei de luni, doar la dublu

Luni este ziua finalelor tabloului de calificări, la care se adaugă trei meciuri de simplu din primul tur al tabloului principal și patru meciuri de dublu, iar în trei dintre acestea avem prezență românească, toate urmând să joace pe ”semicentral”.

Cristina Dinu și Elena Ruse joacă al doilea meci al zilei contra perechii formate din turcoaica Basak Eraydin și jucătoarea din Belarus Lidziya Marozava, apoi Elena Bogdan și unguroaica Reka-Luca Jani le au ca adversare pe australianca Jessica Moore și thailandeza Varatchaya Wongteanchai, pentru ca ziua să se încheie cu partida care le opune pe Alexandra Cadanțu și poloneza Katarzyna Piter dublului cap de serie numărul 4 format din Raluca Olaru și belgianca Ysaline Bonaventure.

 

Iată programul complet al zilei de luni, 11 iulie, meciurile fiind programate să înceapă la ora 14:00:

Teren central

Ora 14:00, calificări

Misa Eguchi (JPN) - Reka-Luca Jani (HUN)

Nu înainte de 15:30, turul 1

Anna Karolina Schmiedlova (SVK) [3] - Aliaksandra Sasnovich (BLR)

Paula Kania (POL) - Vania King (USA)

Nu înainte de 19:30, turul 1

Kristina Kucova (SVK) - Cagla Buyukakcay (TUR) [8]

 

Teren semicentral

Ora 14:00, Calificări

Isabella Shinikova (BUL) - Shilin Xu (CHN)

Turul 1 dublu

[WC] Cristina Dinu (ROU)/ Elena-Gabriela Ruse (ROU) - Basak Eraydin (TUR)/Lidziya Marozava (BLR)

Nu înainte de 16:00, turul 1 dublu, după odihna regulamentară

Jessica Moore (AUS)/Varatchaya Wongteanchai (THA) - Elena Bogdan (ROU)/Reka-Luca Jani (HUN)

Nu înainte de 17:30, turul 1 dublu, după odihna regulamentară

Alexandra Cadanțu (ROU)/Katarzyna Piter (POL) - Ysaline Bonaventure (BEL)/Raluca Olaru (ROU) [4]

 

Terenul 4

Ora 14:00, calificări

Viktoriya Tomova (BUL) - Nadia Podoroska (ARG)

Nu înainte de 17:30, turul 1 dublu, după odihna regulamentară

Georgina Garcia Perez (ESP)/María José Martínez Sánchez (ESP) - Lenka Kuncikova (CZE)/Karolina Stuchla (CZE)

 

Terenul 7

Ora 15:30, calificări – terenul poate fi schimbat

Elitsa Kostova (BUL) - Katarzyna Piter (POL)

Alte știri din Tenis de câmp