Amicale: CFR Cluj și CSU Craiova încheie cantonamenteleRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
25 Ian 2019

Amicale: CFR Cluj și CSU Craiova încheie cantonamentele

După victoria de marți împotriva bulgarilor de la Ludogorets, scor 2-0, CFR Cluj a câștigat și ultimul amical al iernii, scor 4-2, cu slovacii de le AS Trencin.

Golgheterul Țucudean a deschis scorul pentru elevii lui Toni Conceicao în minutul 9 al întâlnirii, Billel Omrani a făcut 2-0 dintr-o lovitură de la 11 metri, iar Ciprian Deac a stabilit scorul pauzei, 3-0 pentru campioana României. Trencin a început bine repriza a doua și a marcat prin Roguljic. Culio a făcut 4-1 dintr-un penalty obținut de Omrani după o fază senzațională a lui Petrila, pentru ca în final Trencin să mai marcheze o dată.

Așadar, CFR s-a impus cu 4-2 și se întoarce la Cluj după o campanie de pregătire în care a bifat 3 victorii și o remiză în 4 partide amicale.

Echipa de start folosită de tehnicianul clujenilor a fost: Arlauskis - Manea, Lang, Vinicius, Camora, Djokovic, Bordeianu, Deac, Păun, Țucudean, Omrani. Au mai jucat în repriza a doua: Mureșan, Peteleu, Culio, Ioniță, Costache, Petrila, Hoban, Males, Ganea, Potra, Ionuț Rus.

Punct final și pentru cantonamentul de la Belek al celor de la CS Universitatea Craiova. Elevii lui Devis Mangia au obținut rezultate identice în ultima zi, scor 1 - 1, în două partide susținute în compania liderului din Ungaria, Ferencvaros TC.

Buzan, în primul meci și Mitriță, în cel de-al doilea, au fost marcatorii de astăzi ai oltenilor, care părăsesc stagiul de pregătire neînvinși: două victorii și două rezultate de egalitate. Delegația alb-albastră se va întoarce la Craiova în cursul zilei de mâine cu un zbor charter.