Amicale: Astra obține a doua victorie în cantonamentul din AntalyaRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
19 Ian 2020

Amicale: Astra obține a doua victorie în cantonamentul din Antalya

Astra Giurgiu a învins cu 2-0 (1-0) divizionara poloneză de prim eșalon LKS Lods. Alibec a deschis scorul în minutul 12 din pasa lui Budescu, iar Albert Stahl a marcat în minutul 67 din pasa lui Dragoș Gheorghe. Astra a început meciul cu Lazar - D. Bruno, Graovac, Dima, Radunovic - Crepulja, Seto - Begue, Budescu, V. Gheorghe - Alibec. În partea secundă au intrat și Kitanov, Popa - Simion, Biceanu, Graur, Dandea, Trușescu, Enache, Stahl, Fatai, Avram, Baicu, Dr. Gheorghe. Luni, seria meciurilor amicale continuă cu un joc contra celor de la Sakhtar Karaganda.

După două victorii în câteva ore, cu același scor, 3-0 cu Mardinspor (Liga a V-a, Turcia) și cu Neftchi Kochkor (Kârgâzstan, Liga I), înregistrate joi în cantonamentul din Antalya, Chindia Târgoviște a remizat fără gol în această după-amiază cu rușii de la FC Sochi.