Alte amicale în AntalyaSportPictures.eu
07 Feb 2014

Alte amicale în Antalya

Vineri după-amiază, în cadrul stagiului de pregatire din Turcia, FC Botoşani a pierdut şi partida disputată cu Ružomberok, scor 1-2.
Slovacii au deschis scorul în minutul 13 prin Filip Serečin, însă botoșănenii au egalat în minutul 30 prin fundașul Ciprian Dinu, care a înscris cu capul. În repriza secundă, echipa slovacă înscrie prin Ivan Kotora în minutul 53 și meciul se încheie cu 2-1 pentru Ruzomberok.

La startul partidei s-au aliniat urmatoarele formatii:

FC Botosani: Perianu - C. Dinu, M. Zivkovic, Poverlovici, V. Bordeanu - Danci, M. Markovic, M. Croitoru - Fulop, Hadnagy, C. Vraciu

MFK Ružomberok: Kováč - Mário Almaský, Nosek, Kružliak, Lupták - Nagy, Bartoš - Miroslav Almaský - Kotora, Ferenčík – Serečin

----------------------------------------------

În Antalya, FC Brașov a învins cu 2-1 formația bulgară Bansko, prin golurile marcate de Ciocâlteu și fostul dinamovist Andrei Cristea.

---------------------------------------------

Oțelul a jucat vineri seară cu mai vechea noastră cunoștință, adversara Stelei din toamna trecută, formația Legia Varșovia, lideră în campionatul polonez.

Confirmând creșterea de formă din finalul turului, elevii lui Ewald Lienen au  prestat mai ales în prima repriză un joc excelent și au deschis repede scorul, în minutul 10 prin Sârghi. Gălățenii își dublează avantajul prin Marquinhos, 2-0 la pauzp, dar și la final, pentru că în partea a doua Legia n-a mai reușit mare lucru, iar oțelarii s-au mulțumit să apere acest rezultat, de prestigiu până la urmă!

Achizițiile din această iarnă ale Oțelului, Goicoechea, Tritz, Prestia și Lovin au făcut și ei parte din echipa de start, care a avut următoarea configurație: Goicoechea - Tritz, Sârghi, Prestia, Popescu - Lovin, Giurgiu, Cooper, Marquinhos - Astafei, Tudorie.