EHF Cup: SCM Ramnicu Vâlcea vs. Herning-Ikast Handbold (live)
    EHF Champions League: CSM București vs. Bietigheim (live)
    EHF Champions League: Elverum vs. Dinamo (live)
    Digisport 2
ATP Stockholm: Eliminare surprinzătoare pentru CopilMircea Rosca / SportPictures.eu
16 Oct 2018

ATP Stockholm: Eliminare surprinzătoare pentru Copil

Marius Copil continuă evoluțiile oscilante cu o înfrângere în turul inaugural al Intrum Stockholm Open, turneu ATP 250 cu premii totale în valoare de 686.080 EUR. Arădeanul clasat pe locul 90 ATP a pierdut jocul contra americanului Bradley Klahn, locul 102 ATP, cu 2-6, 6-3, 4-6 după o oră și 34 de minute, cheia partidei fiind prestația sa la retur în setul decisiv. Marius a obținut doar 6 puncte în cinci ghemuri de serviciu ale adversarului, în timp ce americanul a fost mult mai incisiv și a atacat serviciul compatriotului nostru închizând partida cu un break alb.

Fără punct de clasament și cu un cec în valoare de 6.200 EUR, Marius Copil va pierde săptămâna viitoare cel puțin un loc în ierarhie.