ATP Munchen: Copil, eliminat în primul turMihaela Bobar / SportPictures.eu
30 Apr 2019

ATP Munchen: Copil, eliminat în primul tur

Marius Copil a jucat un singur meci la BMW Open by FWU, turneul de categoria ATP 250 cu premii totale de 586.140 EUR ce se desfășoară în capitala Bavariei.

Arădeanul clasat pe locul 79 ATP a cedat în set decisiv partida în care l-a avut ca adversar pe germanul Rudolf Molleker, jucător clasat pe locul 157 ATP admis pe tabloul principal în baza unui wild card. Scorul după aproximativ două ore de joc a fost 7-6 (5), 4-6, 6-4, soarta meciului fiind decisă de un break obținut în setul decisiv în ghemul 7 de către jucătorul german, care a rupt serviciul compatriotului nostru la a cincea minge de break.

Fără punct câștigat și doar cu un cec în valoare de 5.285 EUR, Marius părăsește Munchenul și se îndreaptă spre Madrid