ATP Indian Wells: Tecău, out din primul turAFP / Mediafax Foto
14 Mar 2015

ATP Indian Wells: Tecău, out din primul tur

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au fost protagoniștii uneia dintre surprizele zilei la BNP Paribas Open. Favoriții numărul 4 ai tabloului de dublu au pierdut în două seturi – 6-3, 7-5 – în fața perechii Thanasi Kokkinakis (Australia) / Andy Murray (Marea Britanie), intrate pe tablou pe baza unui wild-card.

Dacă primul set a avut în meniu un singur break, cel de-al doilea a fost un pic mai agitat. Tecău-Rojer au făcut primul break în ghemul 4, dar adversarii au reușit la rândul lor o suită de trei ghemuri consecutive și au egalat la 4. În ghemul 11 Kokkinakis-Murray au făcut un nou break și nu au ratat prima minge de meci pe care și-au procurat-o.

Astfel, după 80 de minute Horia Tecău și Jean-Julien Rojer ies de pe scena turneului cu un cec de 10.380 USD, fără să acumuleze vreun punct de clasament.