ATP Indian Wells: Înfrângere în sferturi pentru CopilMircea Rosca / SportPictures.eu
03 Mar 2018

ATP Indian Wells: Înfrângere în sferturi pentru Copil

Principal favorit al tabloului de simplu al turneului ATP Challenger din suita Oracle Challenger Series ce se dispută săptămâna aceasta la Indian Wells, Marius Copil a pierdut în minim de seturi partida din sferturile de finală ale competiției disputată contra lui Darian King, jucător din Barbados clasat pe locul 191 ATP.

Caraibianul s-a impus cu 6-2, 7-5 într-un joc ce a durat o oră și 10 minute în care compatriotul nostru a condus cu 4-1 și 5-2 și a avut minge de set pe propriul serviciu la 5-3. Arădeanul clasat pe locul 75 ATP va pierde de luni șase poziții în ierarhie, astfel că va intra în turneul BNP Paribas Open, primul din seria celor nouă ATP World Tour Masters 1000 ale anului, de pe poziția 81.