ATP Halle: Tecău și Rojer înving în meciul de debutAFP / Mediafax Foto
21 Iun 2017

ATP Halle: Tecău și Rojer înving în meciul de debut

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer și-au impus statutul de favoriți numărul 3 ai probei de dublu din cadrul Gerry Weber Open, turneu ATP 500 cu premii financiare în valoare de 1.966.095 EUR ce se dispută pe iarbă la Halle. În meciul de debut cei doi au trecut cu 7-6 (3), 6-4 după o oră și 17 minute de joc de perechea formate din reprezentanții gazdelor Dustin Brown și Jan-Lennard Struff.

Francezul Fabrice Martin și spaniolul Albert Ramos-Vinolas sunt adversarii perechii româno-olandeze în turul secund, cel al sferturilor de finală, partida fiind programată joi după-amiază după ora 16:00. O nouă victorie i-ar putea aduce în semifinale în fața principalilor capi de serie, polonezul Lukasz Kubot și brazilianul Marcelo Melo într-un test asupra capacității lor înainte de Wimbledon.