ATP: Copil, în sferturi la IstanbulCosmin Iftode / SportPictures.eu
17 Sep 2015

ATP: Copil, în sferturi la Istanbul

La Istanbul, în cadrul turneului ATP Challenger cu premii de 75.000 USD, Marius Copil continuă evoluțiile pozitive și cu victoria de astăzi face pasul către sferturile de finală ale tabloului de simplu. La capătul unei partide de două ore și 10 minute, jucătorul arădean s-a impus cu scorul 4-6, 6-4, 6-4 în fața spaniolului Adrian Menendez-Maceiras, locul 131 ATP și cap de serie numărul 6 al turneului.

Mâine, Marius are programată o partidă mult mai dificilă în sferturi, adversar urmând a-i fi ucraineanul Sergiy Stakhovsky, locul 53 ATP și principal cap de serie al turneului, în fața căruia Copil are la activ două înfrângeri.