A treia victorie a steliștilor în cantonamentul din OlandaStefan Constantin / SportPictures.eu
10 Iul 2016

A treia victorie a steliștilor în cantonamentul din Olanda

Steaua București continuă seria victoriilor în cantonamentul de la Apeldoorn, din Olanda. Astăzi, trupa condusă de Laurențiu Reghecampf a jucat o partidă amicală împotriva celor de la FC Krylia Sovetov Samara, locul 9 în ultima ediție a campionatului Rusiei de care a dispus cu 1-0 (0-0).

Tehnicianul roș-albaștrilor a trimis în teren următoarea formulă de echipă: Niță - Simion, Toșca, Momcilovic, Dan Popescu - Achim, Ovidiu Popescu - Vîlceanu, Aganovic, Enceanu – Golubovic.

După o primă repriză albă, pe parcursul reprizei secunde Bourceanu l-a înlocuit pe Enceanu, Mihalcea a intrat în locul lui Achim, Ovidiu Popescu și Vîlceanu au fost schimbați de Mihai și Stefanescu, apoi Aganovic și Golubovic le-au lăsat locul în teren lui Chitoșcă și Bota. Ultimul a și înscris unicul gol al partidei în minutul 75 dintr-o centrare a lui Ștefănescu.

Ultimul meci de pregătire al Stelei este programat miercuri, 13 iulie, cu echipa grecească PAOK Salonic, după care urmează revenirea în țară pentru meciul din finala Cupei Ligii contra Concordiei Chiajna de duminica viitoare.